O webu

Tyto stránky vznikly v roce 2006, kdy se Městečko začínalo probouzet z doby ve které, jak se říká, "chcípnul pes". Byla to dost špatná doba, už jen proto, že Městečko "žilo" jak před válkou, tak i v době po válce. Vlastně až do sametové revoluce, která najednou rozdělila lidi. Tentam byl přátelský vztah všech se všemi. Mohu si myslet jakékoliv důvody ale žádný z nich neobhájím, nezdůvodním. Prostě stalo se. Popravdě, předcházel tomu odchod řady lidí, kteří byli výraznými postavami a přestože nechci někoho pominout, nemohu se nezmínit o Honzovi, "Závlačkovi", Tondovi, "Vejškovi" a řadě dalších. Kdo pamatuje, ví koho jsem jmenoval a odpustí mi, že jsem mnohé opomenul. Určitě Městečku neprospěl ani požár hospody Na Mlejně, to už byla jen ta poslední kapka. Po téhle době "temna" se objevily aktivity Svěcení zvoničky, Zvon Míru a další a tak bylo o čem napsat a "pověsit" na web. Už jen proto, aby se posílila troška patriotismu. Vždyť o kilometr dál, v Nespekách, nastal po "revoluci" přesně opak. Nespeky se probraly k bohatému společenskému životu, který jsem tam před 89. rokem neznal. Ne že by se tam nic nedělo, fotbal, hasiči, Dámský klub, Kult klub ale dnes "žijí" Nespeky jako snad nikdy. Trošku závidím, pamatuji, že mnoho Nespeckých chodívalo do Městečka za zábavou Na Mlejn. Dneska, jak jsem už psal, občas mívám pocit, že tyhle stránky jsou pro kočku, protože Městečko opět usíná.

Dobře že tu je ono přívětivé místo Ve Mlejně, kde se alespoň pár lidí potkává. Věřím, že bude líp, chce to pár "bláznů", kteří si vymyslí a zorganizují akce, kam lidi přijdou a budou spolu. A pokud jde o ten Městecký web, pojede dál s novou grafickou úpravou a redakcí. Těch Městeckých událostí sice moc není, spíš je jich stále méně ale v "šuplíku" mám ještě něco z historie vesnice a tak se to tady bude postupně objevovat.

Končí rok 2013 a na shora řečeném se mnoho nezměnilo. Přibylo "křížků na zádech", odešel Roman, další z Vajnerů. Dostal jsem po něm pár starých fotografií o které se s vámi rád podělím na těchto stránkách. Také mě opustil zrzavý kamarád nahoře na obrázku a po něm se objevil jeho nástupce, přestože ne zrzavý, nese znaky příbuzenství. 

Je to deset let, co mě napadlo spáchat tyhle stránky. Těch deset let uteklo jako voda v Sázavě a stránky zestárly stejně jako jejich autor. Jsou sice staré a není v nich nic nového, na rozdíl od autora, který je také starý ale samá novinka: zadýchává se, překlepává se na klávesnici, slyší stále hůř, jen to Městečko má pořád rád stejně jako před téměř 40.lety kdy sem poprvé přijel. Bohužel ale v Městečku je to stále stejné s oním pomyslným psem co tu pošel, pardon, chcípnul.

                                                                                                                                                                                                 PetrKall